חיפוש בלקסיקון
 
     
 
אסטרטגיה
 
 

לועזית: strategy
1. בתכנון עסקי של פירמה, קביעת המטרות ארוכות הטווח של הפירמה, קביעת קווי פעולה והקצאת משאבים להשגת מטרות אלה. תכנון המטרות העיקריות שאליהן רוצה פירמה להגיע בתוך תקופת זמן נתונה (כגון רמת רווח, תפוקה, פלח שוק וכדומה), כאשר הדרכים להשגת מטרה זו מהוות את הטקטיקה (כגון מכירת מוצר במחיר הפסד כדי להחדירו לשוק ולאחר מכן להעלות את מחירו כך שיכסה את ההפסדים ויותיר רווח). בחירת המטרות העיקריות, כאמור, הינה בתחום המדיניות הכוללת של העסק ועליו לבחור מתוך מערכת הנחות אפשריות העומדות בפניו לפעולה, בהנחה העדיפה ובדרך הפעולה להשגתה. דרך פעולה זו ניתן לבחור על סמך אסטרטגיה נוטלת סיכונים אך בעלת הסיכוי לרווח מרבי, או על סמך אסטרטגיה זהירה שבה האפשרות הנבחרת תגרום להפסד המזערי. (ראה: מֵרב-מזער.)
2. בתכנון כולל של המשק, צעדים למיצוי מרבי של האמצעים הקיימים במשק ושימוש מושכל בהם כדי להשיג את מטרות התכנון (למשל: בתחום התעשייתי - להשיג הגדלת הערך המוסף); יצירת תנאים שבהם לתעשיית המדינה יהיה יתרון תחרותי על זה של משקים אחרים בדרך של איתור תעשיות בעלות משיכה מבחינת קצב הצמיחה שלהן והאפשרות להשיג רווחיות בשווקים השונים וכיוצ"ב. ואולם מאחר שהמשיכה משתנה כל הזמן - תהליך יצירת יתרון תחרותי גם הוא צריך להשתנות כל הזמן.
3. במובנו הקלאסי של המונח, המתייחס למלחמה, אסטרטגיה בתחום הכלכלי פירושה תכנון מדוקדק של הכלכלה וגיוסה לצורכי מלחמה, כשזו מבוססת על הרחבת המבנה הכלכלי של ימי שלום, עידוד מציאת תחליפים שאותם לא ניתן לייבא בשל מצב המלחמה וכיוצ"ב.
4. באופציות, שילוב של מספר אופציות רכש או של אופציות מכר לצורך בניית ההשקעה המתאימה לציפיות ולהערכות של המשקיע.

 
 
לערך הבאלערך הקודם
אודות האגרון
רשימת תחומים
חיפוש
קישורים
מחשבונים
פרסם אצלנו
הערות לעורך
מה חדש
מאמרים וכתבות
מילון מעות

נבנה ע"י Click for details מנוע הקישור שלClick for details עולמות אפשריים בע"מ - השימוש בלקסיקון כפוך לתנאי השימוש בו
מתוך הלקסיקונים של איתן אבניאון © 2021