חיפוש בלקסיקון
 
     
 
שיווק
 
 

לועזית: marketing
1. מערכת של מכירה ופעולות נלוות למכירה (כמו מימון, משלוח וגבייה); וכן קידום מכירות, פרסום ואמצעים אחרים (כמו ניתוח ומחקרי שוק) כדי להגדיר את השוק ואת המסגרות העומדות להפצה. הווה אומר: אותן פעילויות המכוונות את זרם המוצרים והשירותים מהייצור לצריכה. ארגון השיווק וצורתו הוא פונקציה של מבנה המשק, רמת התפתחותו והיחסים המוסדיים השוררים בו.
2. הזיהוי והסיפוק של צרכים ורצונות של צרכן או יצרן, החל מהארגון ועד למעקב אחרי התוצאות, הווה אומר: החל מזיהוי השווקים ועד לסיפוק הביקוש של המשתמש במוצר או בשירות. בלשונו של פיליפ קוטלר (KOTLER): הדרכים שבהן יוצרים, מעוררים, מאפשרים ומעריכים עסקות. שיווק במובן זה החל להתפתח כשהחל הייצור ההמוני, גדלו היצע הסחורות וכושר הייצור וגברה ההתחרות בין היצרנים.
3. באינטרנט, שיווק פירושו אסטרטגיה והפעילות המביאים לחשיפה של האתר לקהל ממוקד, כדי להניעם לפעולה הרצוייה - רכישת המוצרים או השירותים שהפירמה מציעה.
4. בכלכלה ריכוזית, מערכת שבה פועלים אותם מרכיבים בסיסיים כבכלכלה חופשית - יצרנים, סיטונאים וקמעונאים ואולם המוצרים שיווצרו, המחירים, דרכי ההפצה ובמידה מסויימת גם קידום המכירות, מודרכים בידי הרשויות הממשלתיות והיקף ההשקעות בהן נקבע במסגרת המדיניות הכלכלית. מאפייני השיווק בכלכלה ריכוזית כוללים מכסות ייצור הנקבעות לכל מוצר במפעלים הרבים הפזורים ברחבי המדינה כשאין מאמץ לקדם מכירותיהם; איכות המוצר אינה קבועה; לסיטונאים גישה פסיבית והם מתרכזים במילוי משימות שהוכתבו מלמעלה. ברמה הקמעונאית חנויות כל בו גדולות בבעלות המדינה. .

 
 
לערך הבאלערך הקודם
אודות האגרון
רשימת תחומים
חיפוש
קישורים
מחשבונים
פרסם אצלנו
הערות לעורך
מה חדש
מאמרים וכתבות
מילון מעות

נבנה ע"י Click for details מנוע הקישור שלClick for details עולמות אפשריים בע"מ - השימוש בלקסיקון כפוך לתנאי השימוש בו
מתוך הלקסיקונים של איתן אבניאון © 2021