מעות - מילון הכלכלה המינהל והעסקים, הכולל בשלב זה כ-45 אלף ערכים, הוא פרי עמל של שנים רבות והוא מכַנס את המילונים הכלכליים השונים אותם כתב העורך, בעזרת מומחים מעולם העסקים.

מילונים אלה הם: לקסיקון לביטוח; בנקאות ושוק ההון; מילון איתאב למונחי ייצור ותיפעול; לקסיקון לכלכלה; מילון למחשבים; מיסים חשבונאות ביקורת מאלף עד תו (שני כרכים) (יחד עם יחזקאל פלומין ויהלי שפי); מילון איתאב למונחי משאבי אנוש; מילון איתאב למונחי ניהול ומינהל; פיננסים ובנקאות מאלף עד תו (ארבעה כרכים); וכן שיווק ופירסום מאלף עד תו.

מילונים אלה עודכנו והורחבו במידת הצורך, מצד אחד; ונופו מהם ערכים ישנים, לא מעודכנים, מצד שני. עם זאת, בצד העידכון, הושארו ערכים היסטוריים שונים כגון בתחומי הכלכלה, המחשבים וכיו"ב. ערכים אלה יעזרו למי שקורא או עוסק בעברם של נושאים אלה ובהתפתחותם.

בהיות עולם העסקים המודרני רחב היקף, מילון מעות מקיף תחומים רבים ושונים (ראו רשימת תחומים) השאיפה היא לאסוף ולהביא, ככל האפשר, תחת קורת גג אחת את כל מה שנוגע לתחומים אלה, כשההגבלה היחידה לגבי הערכים היא איכותם, ולכל ערך רלוונטי יימצא מקום.

ערכים אלה עומדים לרשות הציבור בצורה קלה ונוחה להשגה. הן ההיקף והן הנגישות (ראו: חיפוש ערכים) הם בעלות משמעות רבה. הגולשים מוזמנים, אפוא, להפוך את האתר לכתובת שאליה פונים לראשונה בחיפוש אחר ערך או מושג בתחומים שבהם עוסק המילון.

הערכים

כל הערכים נותנים הגדרה של המושג ואת משמעותו בלועזית (בעיקר אנגלית) אולם יש בהם רחבים יותר ויש רחבים פחות. (על פי המקור ממנו נלקחו הערכים). הערכים מציגים הן את הצד התיאורטי של המושג והן את הצד המעשי. הכוונה היא שעם הזמן כל ערך הדורש הרחבה – יורחב, והדבר ייעשה אם על ידי יוזמה של המערכת ואם על ידי יוזמה של הגולשים. הדגש הוא לא רק על היקף המידע המובא במילון אלא בעיקר על איכותו. הערכים מוצגים בצורה אובייקטיבית ואם יש מקום לדעות שונות יוצגו גם אלה. אנחנו שואפים למצב שבאמצעות האתר יובהרו ויתלבנו נושאים שונים הכלולים בו.

שיתוף גולשים

התחומים הכלולים באתר הם דינמיים ויש בהם התפתחויות חדשות ללא הרף (מצבים חדשים, חוקים חדשים וכדומה), ועזרתכם, הגולשים, בעניינים אלה היא בעלת משמעות יוצאת מן הכלל. העזרה יכולה לבוא לידי ביטוי בכמה צורות ורמות: החל בציון העובדה שערך שמי מהגולשים חיפש לא נמצא, דרך הצעה להרחבת הערך ועד לכתיבת הערך עצמו. ערך שלא נמצא - אנחנו נעשה מאמץ להעלותו בהקדם האפשרי. אם יש לכם הערות, הרחבות, השלמות וכדומה לערך קיים - אנא שלחו לנו את אלה ואנחנו, לאחר עיון ועריכה, נשתדל לשלב אותם באתר.

זאת ועוד, למרות מאמצי ההגהה - אפשר שנותרו טעויות מסוגים שונים ואנחנו מודים מראש לכל מי שיעיר עליהן כדי שנוכל לתקנן בהקדם.

כאן תוכלו ליצור קשר

הכתיב

הכתיב באתר הוא כתיב שרואה לפניו את הגולשים ולכן הוא כתיב מלא גם במקום שהאקדמיה ממליצה על כתיב אחר וזאת כדי להקל ככל האפשר על הקריאה. לדוגמה, מיפקד (ולא מִפקד); פידיון (ולא פִדיון), עוצמה (ולא עָצמה) וכן הלאה. בדרך כלל כתיבה בצורה של כתיב מלא או חסר תביא את הגולשים למקום המבוקש, אבל במקרה שלא כך הדבר מומלץ לבדוק כתיב שונה.